Zadbaj o rozwój dziecka – pływanie dla niemowląt

Już od najmłodszych lat warto kształtować umiejętność pływania. Specjaliści rekomendują je jako znakomity sposób na wzmocnienie układu immunologicznego dziecka. Jaki jest optymalny wiek, w którym można rozpocząć naukę pływania dla niemowląt i jak aktywność oddziałuje na zdrowie dziecka?

Pływanie dla niemowląt – już od trzeciego miesiąca życia

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla zdrowia. Lekarze twierdzą, że aktywność na basenie świetnie wpływa na organizm dziecka i w ogromnym stopniu chroni je przed infekcjami, przyczyniając się do lepszego rozwoju pod wieloma względami. Od jakiego wieku rekomendowane jest zapisanie dziecka na zajęcia? Specjaliści przekonują, że w ćwiczeniach mogą brać udział niemowlęta już od trzeciego m.ż. Przed zapisaniem dziecka na basen, trzeba jednak skonsultować się ze specjalistą, który zbada maluszka i wykluczy rozmaite przeciwwskazania. Jak zajęcia z pływania oddziałują na zdrowie dziecka? Usprawnia układ krwionośny, drogi oddechowe, odciąża układ szkieletowy, wyrabia siłę mięśni. Dzięki temu maluch łatwiej uczy się raczkować, poprawia się koordynacja ruchowa. Nauka prowadzona jest w formie zabawy, dzięki czemu dzieci się nie nudzą. Doświadczeni nauczyciele używają zabawek, które wpływają na koordynację.

Pływanie dla niemowląt – wybierz certyfikowaną szkołę

Wzmocnienie odporności i koordynacji ruchowej to jednak nie wszystko – pływanie dla niemowląt zdecydowanie oddziałuje również na sferę psychiczną. Niemowlaki w grupie rówieśników uczą się tworzenia więzi społecznych, co ma wielkie znaczenie w dalszym życiu. Uczestnictwo w zajęciach z mamą lub tatą oddziałuje też doskonale na budowanie wzajemnego zaufania. Chcesz żeby Twój maluszek brał udział w nauce pływania? Postaw na profesjonalną szkołę, która zatrudnia najlepszych instruktorów.