Z czego wykonuje się korony implantów zębowych?

Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty stomatologiczne jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów wytwarza się nowoczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to wyłącznie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się ogromną wytrzymałością. Jego ogromnym atutem jest też fakt, że nie rdzewieje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów stomatologicznych?

Wachlarz materiałów, z których wykonywane są korony jest szerszy. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną porcelanową, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołuje uczulenia. Implantologia oferuje także stosunkowo niedrogie metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane najczęściej w miejsce tylnych zębów.