Wlewy dożylne – leczenie witaminą C

Wlewy dożylne z witaminy C stają się ostatnio coraz popularniejsze. Wzrastające zainteresowanie tą metodą bierze się głównie stąd, że kwas askorbinowy jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego działania organizmu (przede wszystkim układu immunologicznego), a jednocześnie nie jesteśmy w stanie syntezować go samodzielnie. Musimy więc dostarczyć go z zewnątrz – w codziennych posiłkach lub poprzez odpowiednio dobrane suplementy. Te ostatnie najsilniej działają, gdy zaaplikujemy witaminę C dożylnie – w niektórych przypadkach może to mieć spore znaczenie.

Wlewy witaminy C – zastosowania

Dużo ludzi jest przekonana, iż dożylne witamina C może pomóc w leczeniu wielu przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak zapalenie, stawów borelioza czy choroby autoimmunologiczne. Sporo jest również opinii mówiących, iż ta procedura daje bardzo korzystne skutki, jeśli idzie o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją dogłębnie odżywiać i odmładzać, przyczyniając się w ten sposób do jej szybszej regeneracji, a także likwidować zmiany na skórze oraz przyspieszać gojenie.

Dożylna witamina C – o czym należy pamiętać?

Wlewy wlewy z witaminy c, podobnie jak wszelkie pozostałe sposoby leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Wobec tego nie należy decydować się na nie bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy być pewni, że wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku pacjentów chorych na raka, diabetyków i innych osób z osłabioną odpornością. Wlewy witaminy C powinniśmy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, że przy procedurze cały czas obecny będzie lekarz.