Terapia małżeńska – aby małżeństwo było znowu udane

Dowiedz się, kto pomoże Ci w terapii małżeńskiej UK.

Każda para może wpaść w przeróżne kryzysy. Całe szczęście aktualnie można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Doskonałym rozwiązaniem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę posiadającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z bardzo różnymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć trudności powiązane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku uzależnienia, jednak w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w sytuacji, kiedy między żoną i mężem pojawiają się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać problemy i scementować partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku czemu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale również oferowanie czegoś od siebie. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża partnerskich kłopotów. Pary, które przeszły terapię małżeńską zdobyły wiedzę potrzebną do tego, żeby bardzo dobrze radzić sobie z problemami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła na Wyspy sprawiła, że obecnie bez większych problemów znajdziemy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku ułatwia pracę nad problemem oraz podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z przeróżnymi problemami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie coś, czego należy się wstydzić, a dzięki niej związek jest w stanie wejść na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczność.

Dane firmy:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339