Diagnostyka raka piersi. Uzyskaj więcej informacji
Rak piersi jest chorobą, którą co roku wykrywa się sumarycznie u ponad miliona kobiet na całym świecie. W znacznym odsetku przypadków ten nowotwór złośliwy identyfikowany jest z opóźnieniem, co znacznie potęguje prawdopodobieństwo przerzutów na inne organy (np. płuca lub układ kostnyczy wątrobę), a także zgonu. Pomimo, że od dziesiątek lat prowadzanych jest wiele kampanii mających na celu rozpowszechnianie cyklicznych badań umożliwiających wczesne diagnozowanie raka piersi, nieprzerwanie z powodu tego nowotworu umiera co roku setki tysięcy kobiet, ale i mężczyzn.
Gęste piersi a diagnostyka raka piersi
Jedną z przyczyn trudności z wykryciem nowotworu piersi we początkowym stadium jego rozwoju są tzw. gęste piersi. Cechują się one tym, iż gruczoły mleczne przeważają w nich nad tkanką tłuszczową. Dostrzeżenie guzków w gęstych piersiach jest dużo trudniejsze – zmiany w tkance nie są wyraziste, ponieważ zarówno gruczoły, jak i guzki, znakowane są na wynikach badań mammograficznych jasna barwą. Zmiany trudno również wyczuć w podczas badania dotykiem. Statystyki są zatem nieubłagane – kobiety mające gęste piersi są czterokrotnie bardziej narażone na raka piersi, a sam guz nowotworowy diagnozowany jest u nich w wielu przypadkach w później fazie rozwoju, co poważnie obniża szanse skutecznego leczenia.
Wygodne i błyskawiczne diagnozowanie raka piersi – o urządzeniu AILIS
AILIS – start-up medyczno-technologiczny – zaprojektował urządzenie rozpoznające zmiany nowotworowe – także te najmniejsze – u kobiet posiadających gęste piersi. System analizy tkanek piersi użyty w urządzeniu AILIS opiera się na technologii PDI, czyli Parametric Dynamic Imaging (Parametryczne Obrazowanie Dynamiczne). Za sprawą obrazowania układu krwionośnego i przedwczesnego wykrywania procesu tworzenia się naczyń włosowatych, dysponuje ona dużym potencjałem wczesnej diagnostyki raka piersi. Badanie z zastosowaniem tego aparatu daje kobietom całkowity komfort: odbywa się bezdotykowo, bez udziału osób postronnych, a przy tym trwa raptem 4 minuty. W rozwiązaniu proponowanym przez AILIS analizą wyników badania zajmuje się AI. Radiolog sprawdza wyłącznie przypadki, w których rozpoznano wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się nowotworu. Wprowadzenie na rynek systemu opracowanego przez zespół AILIS w przyszłości przyczyni się do tańszego i szybszego diagnozowania raka piersi.
Dane firmy:
AILIS
Isalus Sp. z o. o.
ul. prof. Michała Życzkowskiego 14
31-864 Kraków