Najlepsze metody wybielania zębów

Mocne i perłowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i sprawia, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – gdy pasta nie pomaga

Szczotkowanie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swoje piękno. Domowe sposoby wybielające (pasty, lakiery, woski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje świetne efekty już po 3 sesjach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalnego wzornika oznacza się barwę zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 14 odcieni, efekty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Znakomite rezultaty przynosi także wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.