Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu

Złamanie zęba, martwica, daleko posunięta próchnica, zapalenie miazgi bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, że najczęściej w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż zabieg ten u niektórych pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym sprzętem i efektywnymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie także sporych ubytków nie będzie skutkowało odczuwaniem bólu.

Leczenie kanałowe – jak przebiega?

Pierwszy etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i usunięcie z niego zmienionej chorobowo miazgi. Składa się ona z naczyń krwionośnych oraz nerwu, dlatego podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie bardzo skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Na koniec wypełnia się kanał zęba metalem szlachetnym, materiałem kompozytowym, ceramiką lub cementem szkło-jonomerowym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się zatem wybrać dobrego stomatologa, który go zrealizuje. Gwarancją tego, iż zabieg będzie udany są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala dentyście na precyzyjne oczyszczenie, a w następnej kolejności dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, że dodatkowe zabiegi nie będą już potrzebne.