lasery wysokoenergetyczne

Lasery wysokoenergetyczne – dla medycyny sportowej i estetycznej

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje zmniejszeniem odczuwania bólu, a także usprawnia krążenie, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można wykorzystać do leczenia niemal wszystkich części ciała. Często jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – świetnie nada się jako środek redukujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący skutki kontuzji takich jak: zapalenia, stłuczenia czy naderwania ścięgien. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są także używane m.in. w leczeniu rwy kulszowej, ostrogi piętowej, zapalenia stawów oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też przydatny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mają różnorodną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]