Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Chcesz nabyć aparat ultradźwiękowy? Sprawdź https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do uśmierzania bólu, zmniejszania napięcia mięśniowego i poprawy przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu do ultradźwięków.

Aparat ultradźwiękowego – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, bazuje na dwóch typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien czy wiązadeł i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie doskonałym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też przyjmujących ich w wielu gabinetach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – lepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]