Implantologia. Ratunek w problemach z zębami

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” uzębienie, skazane były na to, aby korzystać z sztucznych szczęk. Nie jest to jednak trafione wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz też posiadają wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto zatem napisać parę zdań na temat tego, jak wygląda zabieg wykonania implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Współczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia znaczne skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś od razu po operacji – unikać alkoholu, gorących potraw oraz palenia papierosów. Istotne jest również stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają ból oraz obrzęk.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego powodu bardzo ważne jest to, by wybrać właściwego lekarza. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska specjalisty na pewno trafimy na ważne wskazówki.