Endodoncja mikroskopowa – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla większości czytelników nie jest miłym zagadnieniem. Dziś natomiast, wykorzystując odpowiednie narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, że leczenie będzie w stu procentach bezbolesne. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, gdy pojawi się zapalenie miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich narzędzi, przez co lekarz jest w stanie dotrzeć do głęboko zlokalizowanych warstw zęba. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym używa się również innych, często naprawdę zaawansowanych technologicznie sprzętów. Których?

Endodoncja mikroskopowa – akcesoria

Oprócz narzędzi manualnych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba transmitują do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, minimalizując niemal całkowicie ryzyko różnego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe będzie także sprawdzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności ułatwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują też specjalne narzędzia, które pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane skrócenie zabiegu oraz poprawienie samopoczucia leczonego.

Refundowane leczenie kanałowe

Decydując się na leczenie kanałowe warto wiedzieć, iż nie zawsze jest ono refundowane przez NFZ. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami gwarantowane jest osobom poniżej 18 roku życia. Inni nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy, a także kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś w pełni płatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, powinniśmy udać się do lekarza dysponującego nowoczesnymi akcesoriami oraz zawczasu dowiedzieć się, co o jego usługach poprzedni klienci mówią w internecie.