Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie wszystkie choroby zębów jesteśmy w stanie wyeliminować tradycyjnymi sposobami. Jeżeli okazują się one nieskuteczne, jedynym rozwiązaniem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się na przykład w razie potrzeby wykonania sztucznych zębów lub koron, uszkodzeń kości, dużych ubytków uzębienia oraz chorób tkanek miękkich – na przykład wszelkiego rodzaju guzów lub owrzodzeń. Które techniki bywają zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie spotkały nas niemiłe pomyłki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, wymagających otwarcia tkanek oraz dłutowania. W przypadku dużych ubytków czy chorych po złamaniach potrzebne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Dobrze zatem powiedzieć kilka słów o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog i czym sugerować się przy szukaniu lekarza. Najistotniejsze jest niewątpliwie to, by stosował on tylko innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma również atmosfera w poradni oraz podejście dentysty do pacjentów – wiele powiedzą nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, a te wyszukamy między innymi w internecie bądź w gronie przyjaciół.