Bezpieczne i skuteczne zabiegi – laserowa korekcja wzroku

Na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/ znajdziesz więcej informacji o laserowej korekcji wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, wygoda na co dzień czy praca w przeróżnych zawodach – to jedynie kilka z powodów, które popychają pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody ostatnio wciąż rośnie, do czego przyczynia się na pewno lepsza technologia (i będąca jej rezultatem obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj małe ryzyko ewentualnych komplikacji. Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekcji laserowej wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że zaniedbane wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze problemy, bo są czwarty (tuż po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku korzysta z możliwości formowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku uzyskuje się doskonałe rezultaty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować problem hyperopii. Aktualnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie wiązki światła IR. Umożliwia to przeprowadzenie dokładnego formowania, a równocześnie redukuje zagrożenie naruszenia zdrowych części rogówki. Za rekomendacją tej formy leczenia wad wzroku przemawia wiele czynników. Najistotniejsze to w szczególności dokładność, mała inwazyjność, skuteczność oraz niskie niebezpieczeństwo komplikacji. Warto napomknąć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekcja wzroku – lekarz odmówić wykonania zabiegu

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, że w sporadycznych przypadkach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, wiek poniżej 21 roku życia, ciążę oraz karmienie piersią czy schorzenia oczu jak np. zaćma.

Dane firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]