Badania psychologiczne dla operatorów

Chcesz poznać więcej informacji o badaniach operatorów Kęty? Skieruj się na www.bielskobadania.pl.

Są potrzebne jeśli musimy sprawdzić, czy określony człowiek może podjąć pracę jako kierowca widlaka lub innej maszyny. Mimo, że część badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich zaliczenie nie powinno sprawić nam większych trudności. Jak zatem wyglądają badania operatorów urządzeń? Jakich rzeczy należy się po nich spodziewać?

Jak wyglądają badania operatorów?

Na początku testu potencjalny operator wypełnia stworzony przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w różnych, najczęściej ekstremalnych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza przyszłego kierowcy, psycholog będzie w stanie stwierdzić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz ocenić jego sprawność intelektualną i dojrzałość społeczną. Zawartość kwestionariuszy jest zależna od profesji kandydata. Pierwszy etap badania operatorów często wywołuje duży niepokój, ale jej przejście rzadko bywa trudne.

Badania operatorów – przyrządy

Ostatni etap badania operatorów odbywa się z użyciem odpowiednio skonstruowanych przyrządów. Kolejne testy badają takie umiejętności jak refleks oraz podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach. Należy pamiętać, że czasem ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, jeśli badany w wywiadzie nie będzie krył gorszego samopoczucia lub test udowodni, iż przed odwiedzeniem przychodni wypił alkohol. Badanie może być wówczas przełożone lub – jeśli powodem jest alkohol – także odwołane.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]