Badania kierowców

Na http://bit.ly/2tQ76fd zlecisz badania kierowców Kęty

Zawodowi szoferzy zanim rozpoczną działalność zarobkową muszą przejść specjalne badania psychologiczne. Jest to szczególnie istotne, kiedy ich zawód wiąże się z przewozem osób lub materiałów uznanych za niebezpieczne dla natury. Badania kierowców są obligatoryjne dla posiadaczy prawa jazdy kategorii C, D oraz E. Jak opisywane badania przebiegają? W jaki sposób się do nich przyszykować?

Jak zaczynają się badania kierowców?

Pierwsza część badania kierowców opiera się na odbyciu wywiadu z kandydatem. Psycholog może tak dowiedzieć się, jak mocno zmęczony jest starający się o uprawnienia oraz w jakim jest stanie. Na tym etapie prowadzący informuje również kierowcę na temat tego, co go czeka – w ten sposób zmniejsza się natężenie stresu.

Badania kierowców – formularz

Potem ubiegający się o uprawnienia musi uzupełnić dostarczony mu formularz. Znajdzie w nim zadania, dzięki którym przeprowadzający stwierdzi, jak dobrze kontroluje nerwy oraz jak reaguje na zaskakujące problemy. Test daje również możliwość stwierdzenia, jak rozwinięte są umiejętności interpersonalne kandydata – a to wszak decyduje o jego zachowaniu na drogach publicznych.

Na jakich urządzeniach przeprowadza się badania kierowców?

Ostatnią częścią badania kierowców są próby przeprowadzone na odpowiednich urządzeniach. Stosuje się je w celu sprawdzenia szybkości kandydata i adekwatności reakcji na problemy, które mogą przydarzyć się na szosie. Wśród narzędzi stosowanych w czasie testów, wymienić należy w szczególności miernik czasu reakcji, a także aparat Piórkowskiego.

Dane firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]