Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna

Szukasz impregnatów do drewna na zewnątrz? Sprawdź https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do konserwacji drewna to produkty stosowane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny powinno się ochronić nimi meble?

Środki do ochrony drewna – wykorzystanie

Drewno to materiał tworzący we wnętrzu przytulną atmosferę. To surowiec często stosowany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do impregnacji drewna chronią surowy surowiec przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble utrzymują się w nienaruszonej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione metody pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Znajdujące się w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi zabezpieczyć meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast środki stosowane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im wspaniały połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest w wyższym stopniu odporny na eksploatację i zniszczenia. Należy jednak pamiętać, że drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]