Zakupy, porady, możliwość dopasowania biżuterii – atuty sklepu jubilerskiego

Brak Ci doświadczenia w tej dziedzinie? Skorzystaj z doradztwa złotnika Kraków.

Wraz z zwiększeniem dostępu internetu i ożywieniem rynku, zmieniliśmy także nasze zwyczaje związane z dokonywaniem zakupów. Dzisiaj coraz częściej wykorzystujemy możliwość zamawiania przez internet. I chociaż w sieci można wyszukać praktycznie wszystko, nadal jest wiele artykułów, które najwygodniej nabywać w tradycyjnych sklepach. Wśród nich jest biżuteria.

Sklep jubilerski – tu otrzymasz wskazówki od specjalisty

Zakup platynowego pierścionka, broszki czy wisiorka łączy się z wyższym kosztem niż te, do których przywykliśmy podczas zwykłych zakupów. Dlatego, żeby być pewnym, że biżuteria spełni w pełni nasze wymagania, powinniśmy obejrzeć ją bezpośrednio w sklepie jubilerskim. Jest kilka argumentów, które uzasadniają takie postępowanie. W trakcie wizyty w sklepie jubilerskim, zwłaszcza jeśli mamy zamiar nabyć obrączki czy też pierścionek, możemy nałożyć biżuterię i sprawdzić jak „na żywo” będzie ona wyglądać na naszym palcu. Jeżeli zaś zauważymy design pierścionka trafiający w nasz gust, ale okaże się on zbyt luźny bądź za ciasny, jubiler na nasze życzenie dostosuje go do pożądanego obwodu albo sporządzi nowy. Następną zaletą zakupów bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest możliwość uzyskania rzetelnej pomocy złotnika. Pokaże on, które kamienie szlachetne będą pasować do naszej cery, pokaże współczesne nurty we wzornictwie, pomoże nam dobrać stosowny kruszec, a klientom poszukującym biżuterii na prezent podpowie, co najczęściej wręcza się z okazji chrztu, ślubu czy urodzin.

Jakie usługi świadczy oferuje złotnik?

Sklepy jubilerskie nie tylko sprzedają swoje dzieła, ale również pełnią pomocnicze usługi. Reperacja uszkodzonej biżuterii jest kluczową z nich. Jeśli rozerwał się nam naszyjnik bądź odpadł kamień z kolczyka, złotnik ekspresowo i sprawnie zreperuje go w swojej pracowni. Gdy otrzymamy w spadku biżuterię po kimś, kto miał mniejszy obwód palca, złotnik zmieni obwód takiego pierścionka. Na naszą prośbę jubiler wygraweruje również na pierścionku lub zawieszce gratulacje, datę, podziękowania czy też inną ważną dla nas treść. Natomiast jeśli chcemy obdarować kogoś oryginalnym podarunkiem, albo mamy własny pomysł na pierścionek czy też wisiorek, możemy polecić jubilerowi wytworzenie biżuterii według naszego szkicu. A jeżeli w mieszkaniu trzymamy zbędną lub zniszczoną biżuterię, z którą zastanawiamy się co zrobić, zabierzmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym prowadzony jest skup złota.

Dane firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]