Wyższa pakowność samochodu dzięki bagażnikom bazowym

Jeśli chcesz zamówić bagażnik dachowy, koniecznie wejdź na ebagaznik.pl.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszelkie potrzebne w trakcie wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta znacznie zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ posiada opływowy kształt. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednakże na uwadze, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż zlecić profesjonalistom. W przeciwnym wypadku zamocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe na tył i dach auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem SUPy, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są z reguły dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub pokrywie. To drugie rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Dane firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]