W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Szukasz cyrkonii? Powinieneś odwiedzić ten adres

W jubilerstwie popularnie używa się wiele kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, mają one ogromny wpływ na cenę tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców może pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w swoim zbiorze. Wymyślono naturalnie także rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane materiały jubilerskie, nie występujące naturalnie. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać wszystkie odcienie lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na przytoczone cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na długi czas zadomowiły się w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, mają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, używa się je w celach medycznych (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najczęściej spotykana postać cyrkonii, czyli biżuteria, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.