profesjonalne mopy do mycia podłóg, mopy do mycia podłóg

Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Czyszczenie podłogi zdaje się obowiązkiem bardzo prostym – wystarczy mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy idzie o dużą powierzchnię lub kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłóg – po czym poznać te najlepsze?

Na wydajność mopa wpływają głównie 2 czynniki – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto również mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów do podłogi

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć posadzki. Niemal jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas mycia posadzek. W czasie sprzątanie rozległych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]