Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

Zamów aparaty do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zbiór różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje indywidualnie do miejsca ucisku, a także stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są urządzenia do presoterapii symulujące masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona lub nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród mankiet naciska na kończynę, stymulując tym samym przepływ chłonki. Jest dużo wskazań do korzystania z zabiegu masażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Wykorzystuje się go też w medycynie estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, najczęściej jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

Kompaktowy sprzęt CarePump do masażu uciskowego w domu

Wiele opcji wykorzystania aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby często korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy drenaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są stosunkowo lekkie, zatem bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być wcześniej ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi zaburzenia rytmu serca czy stany zapalne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]