Rynny dachowe – co warto o nich wiedzieć?

Kup rynnę PCV na regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg elementów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia skuteczne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu kłopotów wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności – tak samo jak montaż rynien. Co więc winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie elementy je tworzą?

Systemy stanowiące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka schodząca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu bądź pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie rozmaitych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do kanalizacji.

Rynny plastikowe, metalowe czy PCV – które kupić?

W ofercie dystrybutorów znajdziemy systemy rynnowe wykonane z kilku surowców – głównie z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od specyfiki obiektu budowlanego oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady atmosferyczne. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania warto więc przedyskutować ze specjalistą.

Dane firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08