Pierścionki z ametystami

Jeśli szukasz ametystów, koniecznie wejdź na www.ametysty.com.pl

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Japonii i Kenii. Ze względu na unikatową purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można zakładać na ważne uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w tym połączeniu wygląda wyjątkowo elegancko.

Moc biżuterii z ametystami

Kolczyki czy wisiorki z ametystami warto wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.