środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach, środki odkażające

Odkażanie powierzchni i narzędzi – o środkach dezynfekujących

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i jak działają? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W składzie środków odkażających na ogół znajdziemy alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, poliaminy, a także sporo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), płyny w sprayu oraz żele.

Przeznaczenie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne wykorzystywane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, krajalnic, sztućców, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne przede wszystkim w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Dane firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]