Maseczka ochronna – kiedy i dlaczego jest nam niezbędna?

Chcesz zamówić maskę ochronną? Kliknij tutaj

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się wyłącznie ze służbą medyczną czy też turystami z Chin odwiedzającymi nasz kraj. Teraz z powodu pojawiających się cyklicznie niebezpiecznych chorób zakaźnych przenoszonych za pośrednictwem śliny, maski jednorazowe oraz te wielokrotnego użytku są często zakładane przez Polaków.

Po co nam maseczki wielorazowe?

Maseczki ochronne zakrywają nos i usta, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie przedostania się wirusów i bakterii do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przejrzystą plastikową przyłbicę, która osłania całą twarz, a przede wszystkim oczy, przez które także może dochodzić do zakażenia. Maseczki na twarz powinny być wykorzystywane przez lekarzy, pielęgniarki czy policjantów, którzy są na co dzień narażeni na długotrwałą, bezpośrednią styczność z osobami roznoszącymi chorobę. Zdrowym jednostkom takie maseczki przydadzą się do osłony przed niebezpiecznymi zarazkami w czasie codziennych zakupów lub korzystania z transportu publicznego. W czasie zagrożenia „złapaniem” niezmiernie groźnego koronawirusa COVID-19 stało się to bez wątpienia koniecznością.

Jaką maskę ochronną wybrać do powszedniego wykorzystania?

Maska na twarz musi mieć styczność ze skórą włącznie nie podrażniającą powłoką tkaniny, np. bawełny. Maseczki ochronne powinny być wygodne i umożliwiać bezproblemowe oddychanie. Rekomenduje się nabywać maski na twarz, które zostały ozonowane przed zapakowaniem i które wykonywane są z certyfikowanych materiałów filtracyjnych stosowanych w branży medycznej. Niektóre maseczki można używać wielokrotnie, oczywiście pod warunkiem zachowania wskazówek zawartych w dołączonej do nich instrukcji.

Dane firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]