Kontener na odpady specjalne – rodzaje i konstrukcja

Hakowce kupisz na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, która zapobiega wylewaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały sypkie mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]