Kilka słów o zamiennikach kapsułek do Nespresso

Nespresso kapsułki. Uzyskaj więcej informacji

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w 1976 r. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Aktualnie jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy można kupić zamienniki kapsułek Nespresso?

Postanawiając o kupnie ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do używania kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezzasadna obawa. Patent na ten system wygasł kilka lat temu więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach do ekspresu Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Trieste, Roma, Venezia oraz Firenze. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty pieczonego chleba, orzechów laskowych czy palonego drewna. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Corpo, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Intense).

kapsułki kompatybilne z Nespresso również od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje też polska firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Sublimo, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Chocolate, Hazelnut, Carmel oraz Vanilla.

Opakowania dostępne w większości sklepów mieszczą zazwyczaj 10 kapsułek z kawą. Jednak dla konsumentów, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć koszt napoju. W przypadku, gdy kupujący ma wątpliwości, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po dodatkową informację do właściciela sklepu.

Dane firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]