Jakie są różnice pomiędzy rodzajami kontenerów na odpady

Sprawdź, gdzie zamówić kontenery stalowe, wejdź na ekombud.pl

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak złom, gruz, zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne, a także rozebrane elementy okien i drzwi – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do przechowywania odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci dużych gabarytów

W przypadku ładunków o większych gabarytach, które nie są odpadami albo wymagają selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych i magazynów.

Dane firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]