Duży wybór srebrnych wisiorków

Kup zawieszki

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej stosowanych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – metal ten jest naprawdę czuły, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób są szkodliwe. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem wykorzystywać ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią czy dużymi temperaturami, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Przed włożeniem do szkatułki paru ozdób, musimy przed tym owinąć je delikatną szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z delikatnych szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.