Drzwi wejściowe drewniane dobrze się prezentują i są bezpieczne

Zobacz, gdzie kupić drzwi drewniane

Drzwi zewnętrzne mają kilka funkcji – separują od zgiełku dobiegającego z dworu, strzegą przed włamaniem oraz chronią dom przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Dlaczego warto wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe drewniane nie deformują się

Zakup drzwi zewnętrznych to jedna z najistotniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe ze względu na swoją trwałość i właściwości od dziesięcioleci cieszą się dużym uznaniem. Drewno znakomicie się prezentuje i da się je wykończyć na kilka sposobów. Poprawnie wykonane drewniane drzwi wejściowe wyróżniają się energooszczędnością i mają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, iż opłaty za ogrzewanie są znacznie niższe, a mimo wszystko w mieszkaniu panuje komfort cieplny. Szukając drzwi do domu należy zwrócić uwagę na modele o przekroju 92 mm albo 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości znacznym powodzeniem wyróżniają się przede wszystkim ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i wykrzywienia, zatem doskonale sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Obecnie drewniane drzwi wejściowe posiadają najlepsze uszczelki.

W co wyposażone są drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe?

Na rynku można znaleźć również drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w przypadku nieszablonowych otworów na drzwi. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to oferta dla inwestorów, którzy kładą nacisk na niebagatelny design. Jeśli szukamy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, należy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które realizuje indywidualne projekty na zamówienie, a zarazem daje wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwiach drewnianych można umieścić wspaniale wyglądające szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą także wybierać spośród ogromnego wachlarza szyldów. Prócz walorów estetycznych, należy także podkreślić pozostałe atuty, którymi charakteryzują się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często wyposażone są one w systemy antywłamaniowe, wobec tego wyłamanie ich jest utrudnione. Zapewnia to mieszkańcom doskonałą ochronę. Drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są wyposażone także wielopunktowy zamek listwowy, a kupujący może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. Żeby chronić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji stosuje się lakiery najwyższej jakości.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]