Biżuteria z turkusem – stylowa i wyjątkowa

Dowiedz się, gdzie kupić biżuterię z turkusem

Turkus jest jednym z najcenniejszych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic zatem zaskakującego, że często sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów synonimem luksusu. Wykonywane bywają z niego broszki, naszyjniki i klipsy, które doskonale komponują się z wieczorowymi strojami. Na barwę turkusu w największej mierze rzutuje miejsce jego wydobycia – między innymi kamienie pochodzące z Iranu są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – nie tylko względy wizualne

Warto zaznaczyć, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na niezwykłe względy estetyczne. W opinii niektórych okazuje się wszak talizmanem, który zabezpiecza właściciela przed nieszczęściem. Niewątpliwie w dużym stopniu z tego bierze się zainteresowanie biżuterią z turkusem – szczególnie, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez osoby, dla których ważne są tego rodzaju sprawy – po prostu doskonale się prezentuje.

Biżuteria z turkusem wytrzyma lata

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie zadbać. Przede wszystkim powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, gdy wykonujemy prace – łatwo wtedy o uszkodzenia. Należy również zdejmować ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powłokę turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]