Biżuteria z bursztynem

Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię z bursztynem

Biżuteria z bursztynem ciągle jest modna – tak u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Jej popularność nie może jednak zaskakiwać – jantar jest zaliczany przecież do najładniejszych materiałów, a swoboda jego obróbki sprawia, że wytworzone z niego ozdoby można dostosować do najróżniejszych trendów. Żeby cieszyć się jej właściwościami, powinniśmy o nią odpowiednio zadbać. O co chodzi? Przeczytajcie nasz artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Złoto Bałtyku to bardzo wrażliwy surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy naszyjnik musimy zabezpieczyć miękką szmatką, a potem szczelnie otulić plastikowym workiem i umieścić w drewnianym pudełku. Powinniśmy też pamiętać, by w jednej paczce nie przechowywać kilku wisiorków – mogą się bowiem porysować.

Konserwujemy biżuterię z bursztynem

Złoto Bałtyku nie znosi silnych środków chemicznych. Słuszniej zatem postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji delikatniejsze substancje – chodzi o oliwę z oliwek lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona delikatną szmatką, nieznacznie zwilżoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej zbyt wiele.

Jak odrestaurować biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal robi wielkie wrażenie, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Jak ją odrestaurować? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz jedynie jeszcze bardziej ją zepsuć – warto więc poprosić o pomoc jubilera.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]