Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Chcesz zamówić kaski do jazdy konnej? Skieruj się tutaj

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia podatna jest szczególnie głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie gwarantuje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również pozwalać na regulację swojego rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Dane firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]