Antena SAT – alternatywa dla kablówki

Kup antenę SAT

Większość z nas ma we własnym domu odbiornik telewizyjny. Mimo tego, że częściej decydujemy się na aktywność fizyczną, lubimy czasami zobaczyć ciekawy film bądź program telewizyjny. Aby odbiór programu stał się możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą na ten moment znajdziemy w sprzedaży bez żadnego problemu.

Antena SAT – czym naprawdę jest?

Termin antena SAT oznacza cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli co najmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która na ogół nazywana jest talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity komunikacyjne. Wykorzystując antenę SAT można więc odbierać wciąż nadzwyczaj popularną w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporej części widzów z kablówką. Powodem jest to, że kablówka nie jest dostępna w wielu rejonach kraju. Wyliczyć można kilka rodzajów anten SAT. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne i panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się określonymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment na ogół użytkownicy stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Urządzenia wykonane są tak, aby nie niszczały na skutek działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, śnieg, wysokie i niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Dobrej jakości antena SAT będzie mogła służyć długi okres czasu.

Co poza anteną satelitarną jest potrzebne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest jedynym elementem koniecznym do tego, aby bez problemu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy też posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana we właściwej pozycji. Potrzebny jest także konwerter (dwupasmowy lub działający na oddzielnym paśmie), kabel antenowy i odbiornik satelitarny.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]