Antena DVB T– o czym pamiętać przy jej zakupie

Antenę telewizyjną znajdziesz na http://bit.ly/2oGO9uj

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zainwestować także we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dziś naprawdę duży. W sklepach znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, cechują się także niezwykłą odpornością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Warto wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez żadnego problemu znajdziemy w Internecie. Liczy się także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]