Przewożenie bagaży na jednośladzie – o kufrach motocyklowych

Szukasz kufra motocyklowego? Sprawdź https://bit.ly/3wouJue.

Przemieszczanie się na motorze daje uczucie swobody, ale gdy wyruszamy na kilkudniowy wypoczynek bądź dalszą wycieczkę może się okazać, iż wszystkie niezbędne nam przedmioty nie pomieszczą się w standardowej wielkości camelbagu czy plecaku. Nierzadko również przewożony ekwipunek jest na tyle ciężki, iż umieszczenie go na plecach może znacząco wpływać na bezpieczeństwo podróży. W takich przypadkach trzeba pomyśleć o kupnie kufra motocyklowego.

Kufer motocyklowy boczny i centralny – czym się od siebie różnią?

Zasadniczym problemem, z którym musi zmierzyć się posiadacz jednośladu szukający kufra na motor jest to, czy zaopatrzyć się w kufry boczne czy lepiej zdecydować się na kufer centralny. Jeżeli z jednośladu korzystamy przede wszystkim do jazdy po mieście, a nasze dłuższe wyjazdy to najczęściej jednodniowe, niezbyt odległe wyprawy za miasto, wystarczy po prostu zakupić i zamocować kufer centralny. Objętość kufrów centralnych wynosi najczęściej od trzydziestu do pięćdziesięciu litrów, jednak jest to wystarczająca pakowność, aby zmieścić wszystkie najważniejsze akcesoria, rękawiczki, dodatkową kurtkę, a w niektórych sytuacjach nawet kask dla pasażera. Plusem kufrów centralnych jest to, że obciążenie rozkłada się równomiernie, gdyż zakładane są one za plecami kierowcy. Inaczej wygląda to przy mocowaniu kufrów bocznych – te montowane są po jednym z każdego boku jednośladu. Z tej też przyczyny przy chowaniu przedmiotów o sporej wadze powinno się dołożyć wszelkich starań, żeby ich ciężar rozłożyć dość równomiernie na oba kufry, by zapobiec przechyleniu się motoru podczas jazdy na lewo albo prawo.

Kufry motocyklowe – na co zwracają uwagę kierowcy przy ich wyborze?

W sklepach dostępnych jest ogromna ilość kufrów motocyklowych, różniących się od siebie zarówno pojemnością, ale także tworzywem, z którego są wykonane (między innymi lekkie oraz wytrzymałe aluminium lub wzmocnione tworzywa sztuczne). Zdecydowanie kupując kufry motocyklowe trzeba kierować się głównie ich wytrzymałością i tym, czy zapewniają bezpieczeństwo włożonych do nich rzeczy. Niemniej jednak dla wielu kierowców kluczowym faktorem, często znacznie wpływającym na końcową decyzję o ich kupnie, bywa również ich cena. Kufry centralne, ze względu na to, że są mniejsze i prostsze do zamontowania, nie są znacznym kosztem. W dobrej jakości kufer tego typu można się wyposażyć już za kilkaset złotych. Tymczasem kufry boczne, które kupuje się wraz z kompletnym zestawem do instalacji na motocyklu, zawierającym niezbędne stelaże, adaptery, ale także nierzadko i zabezpieczenia antywłamaniowe, to już wydatek zbliżony do 3-4 tysięcy złotych.

Dane firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]