Wybieramy idealny stolik kawowy

Dobry stolik kawowy musi być wygodny w użyciu oraz funkcjonalny. Trzeba także pamiętać, że stanowi on ciekawy element wystroju domu. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybierać spośród kilku typów stolików. Jaki jednak będzie najlepszy?

Jak kupić odpowiedni stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika należy rozważyć parę kwestii. Czy podczas picia kawy lubimy poczytać czasopisma lub książki? Czy codziennie pijemy kawę w tym samym miejscu? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze salonu? Odpowiedzi na te pytania mogą uprościć nam podjęcie decyzji.

Modele stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania polecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko efektywnie zaplanować niewielką przestrzeń mieszkania, ale również łatwiej podtrzymać w nim czystość. Można przemyśleć także zakup modelu z blatem, który można zsunąć.

W przypadku niedużej powierzchni do wykorzystania, można zastanowić się nad zakupem stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te prostokątne. Kreatywne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i efektowne.

Uznaniem cieszą się także stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać je pod siebie. Oprócz tego modele w formie plastra miodu można bez ograniczeń układać z dowolną liczbą modułów. Z kolei tym, którzy lubią pijać kawę w towarzystwie, poleca się ławy albo stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik z owalnym blatem będzie świetnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to można rozważyć kupno stolika z ponownie przetworzonych materiałów, na przykład wyprodukowanego z europalet. Ciekawą alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pnia czy zabytkowego kufra jako stolika do kawy.
3. Blat stolika do kawy powinien dosięgać poziomu siedziska, a więc ok. 45-50 cm. Jeśli chcemy umieścić go z boku fotela, to dla wygody użytkownika musi sięgać do podłokietnika.