Uniwersalne i stylowe drzwi drewniane

Choć na rynku znajdziemy wiele drzwi wyprodukowanych z rozmaitych surowców (na przykład ze stali oraz materiałów kompozytowych), to szczególnym uznaniem producentów i klientów cieszą się nadal drzwi drewniane. Rzecz jasna nie może to zaskakiwać, bowiem ich liczne zalety powodują, że będą doskonałym rozwiązaniem zarówno tam, gdzie istotna jest funkcjonalność, jak i we wnętrzach, w których ważniejsze są względy wizualne. Odpowiednio wykonane drzwi drewniane są bowiem solidne i doskonale wyglądają, zaś ich eksploatacja nie sprawia żadnych problemów. Jak jednak produkowane są drzwi drewniane? O jakich rzeczach pamiętać przy ich wyborze?

Produkcja drzwi drewnianych

Do wyrobu drzwi bywają wykorzystywane rozmaite gatunki drewna. Zwykle rzecz jasna stosowane bywa drewno sosnowe, bo jest dość wytrzymałe, zaś oprócz tego niedrogie, stosunkowo lekkie i niesprawiające trudności w trakcie przygotowania. Poza tym wykorzystywane są szczególnie inne drewna europejskie – na przykład dąb oraz buk. Wygląd drewna z sosny nie nadaje się niestety do wszystkich wnętrz – dlatego drzwi drewniane wykańczane są obłogami z rozmaitych gatunków, zarówno tych ze Starego Kontynentu, jak i egzotycznych. Określają one charakter konkretnego modelu oraz pozwalają na dopasowanie go do różnych szaf lub dekoracji.

Różne wersje drzwi drewnianych

Drzwi drewniane bywają nierzadko wybierane także ze względu na to, iż (w przeciwieństwie do modeli wyprodukowanych z tworzyw syntetycznych) mogą być wykorzystywane także w klasycznie urządzonych wnętrzach oraz w czasie odnawiania obiektów wpisanych na listę zabytków. Dla wielu kupujących naprawdę ważne będzie też to, że drzwi drewniane można wykonać w myśl wskazówek nabywcy, dopasowując je do jego upodobań i cech przestrzennych lokalu – a to będzie oczywiście niewykonalne dla modeli ze stali oraz z coraz bardziej lubianych materiałów sztucznych.