Rolety okienne – uniwersalna ozdoba każdego wnętrza

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wyliczane są co sezon pośród trendów na modne i nowoczesne zaaranżowanie wnętrza. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie oraz bogactwo wzorów i kolorów. Czy to rozwiązanie zda egzamin w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – dobierz je do stylu mieszkania?

Dobry producent oferuje kilkanaście, a nawet więcej wersji kolorystycznych rozmaitych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra są dostępne w bogatej palecie barw.
Dopasuj kolor zbliżony do Twojego wnętrza bądź zdecyduj się na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian i dodatków. Bezpieczne kolory, które z reguły się sprawdzą, to szarość, beże, biel oraz czerń. Szczególnie szara barwa jest efektowna i elegancka, a jednocześnie wspaniale rozświetla i powiększa wnętrza.

Rolety okienne – jakie są ich typowe wymiary

Wymiary typowych rolet okiennych mierzy się według proporcji szerokość do wysokości. Producenci proponują rozmiary od trzydziestu pięciu do stu czterdziestu centymetrów szerokości i od stu szesnastu do dwustu trzydziestu centymetrów wysokości. Tego typu rolety będą pasować do okien o typowych parametrach.

Rolety okienne wykonywane na wymiar

Dla klientów, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nieszablonowym rozmiarze, świetnym wyborem są rolety okienne wytwarzane na wymiar. Jeśli zatem oferowane w sklepach rolety nie będą pasować wymiarami do Twoich okien, to innym rozwiązaniem jest roleta ścienna, sufitowa albo usługa darmowego zwężania rolet.