Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla osób, które lubią kontrolować ilość światła w pomieszczeniach. To także świetny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (standardowym, mini lub na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, ale innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego pomieszczenia.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Właściwie dobrana barwa ożywi lub stonuje atmosferę wnętrza. Umiarkowany poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, w których nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których nadmiar promieni słonecznych może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie poziomu światła lub zaciemnienia, na przykład podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują również do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowana kolorystyka sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeżeli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.