Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Więcej o okiennicach wewnętrznych shutters.

Urządzając dom, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi garderoby – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Nadrzędną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, a więc można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, jednakże równie dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się jeszcze sporadycznie, ale większa część z nas na pewno w kinie lub na ekranie telewizora, ponieważ te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w Australii i Afryce Południowej.

Wewnętrzne okiennice shutters nadają pomieszczeniom niezmiernie atrakcyjny wygląd

Oprócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters świetnie się prezentują, mają one też pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować wykorzystanie promieni słonecznych: w gorące dni hamować nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – utrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, iż są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezmiernie luksusowy wygląd, a więc wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Należy również podkreślić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez wykorzystania linek, co rodzice ciekawskich dzieci czy posiadacze zwierząt, które mogłyby wplątać się dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]