Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Mieszkańcy miast pomału nabierają świadomości, jakże ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, roztocza, pyły zawieszone PM10, sadzę czy drobnoustroje i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w domu czy biurze?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele alergenów usunie?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która gwarantuje maksymalny poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co usuwa dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM2.5 i PM10. Model Airdog X5 efektywnie i szybko eliminuje też wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w użyciu oraz energooszczędne.