Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Jeśli chcesz nabyć listwy drewniane, odwiedź ten adres

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie przewodów oraz chronią dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający powód, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i świetnie współgra z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]