Jonizator powietrza dla domu i biura

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie rześkości wywołują jony ujemne tworzące się m.in. w wyniku naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i otoczenie oraz łagodzą nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja następuje na skutek wyładowania elektrycznego, wpływu silnego pola magnetycznego bądź wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Dzisiaj większa część z nas żyje w otoczeniu setek urządzeń, takich jak komputery, ekrany czy kopiarki, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Dobroczynne jony o naładowane ujemnie, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego by znowu poczuć świeżą i czystą atmosferę w domu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Jonizacja wykorzystywana jest z reguły w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić dym papierosowy, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy szkodliwe drobnoustroje i wirusy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio wypocząć i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze to, iż ujemnie zjonizowane powietrze zmniejsza poczucie ustawicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, zaleca się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szkołach, przychodniach medycznych, biurach czy urzędach, a więc tam, gdzie kluczowa jest koncentracja na wykonywanych obowiązkach.