panele podłogowe, panele podłogowe drewniane

Garść porad odnośnie montażu podług drewnianych

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie proste i wszyscy uporamy się z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na suchym podłożu – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać również o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś poczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu pozbędą się zbędnej wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły montażu paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe najlepiej układać startując z rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, gdyż później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny pracować

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Musisz zatem zapewnić im szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania możesz wykorzystać listwy podłogowe.

Dane firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]