Czy da się połączyć rolety dzień noc i zasłony?

Gdy aranżujemy wnętrza jesteśmy stawiani przed decyzją: żaluzje, rolety czy zasłony? Czy istnieją przypadki, kiedy te dwa komponenty – rolety dzień i noc i zasłony – mogą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? A jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień noc i firanki – tak czy nie?

Na stronach internetowych związanych z wnętrzarstwem znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz zgodnie z tym pomysłem. Rolety – dzień noc lub klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może się udać. W jasnym, pastelowym wnętrzu: salonie, kobiecej sypialni czy dziecięcym pokoju, oprócz rolety możesz także w oknie zawiesić firanki. Kolory? Przy wzorzystej albo intensywnej rolecie zdecyduj się na firankę w kolorze kremowym, jasnoszarym bądź białym. Roleta jest jasna i jednobarwna? Firanka może być w intensywniejszej barwie. Ożywi to wnętrze i będzie stanowić dopełnienie lub kontrast do umieszczonych tam mebli, dywanu, poduszek i innych drobiazgów.

Rolety dzień noc zasłonami – czy takie zestawienie jest możliwe?

Podczas naszych poszukiwań odkryliśmy też mnóstwo pomysłów na dopasowanie rolety dzień i noc z zasłonami. Pierwsza propozycja to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tym samym spektrum barw (np. szarości, beżu, bieli, brązie). Kolejny pomysł to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym deseń zasłony dobierz tak, żeby pasował do stylu pokoju (modne kropki, marynistyczne pasy, dziecięce bohomazy, romantyczne kwiaty). Ostatnia inspiracja opiera się na kontraście. Intensywna roleta – żółta, niebieska, zielona – oraz delikatna zasłona: biała, beżowa, szara. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to nowatorski sposób na urządzenie pomieszczenia. Odważysz się wypróbować ten modny duet w swoim domu?