Czy da się kupić rolety okienne za rozsądną cenę?

Nie wiesz jak nowocześnie i modnie urządzić swoje mieszkanie? Jeden, niezbyt kosztowny produkt pomoże całkowicie przeobrazić styl i wygląd pomieszczenia. Mowa o wewnętrznych roletach okiennych. Z pomocą takiej przesłony możesz dodać koloru każdemu wnętrzu albo nadać mu przytulnego i intymnego charakteru. Ekspert z krakowskiego sklepu oferującego rolety dzień noc podpowie, jak podjąć dobre, zakupowe decyzje.

Jakie rolety okienne wybrać?

Jest sporo rodzajów wewnętrznych rolet okiennych . Można je podzielić według różnych klasyfikacji. Jeśli chodzi o tworzywo, to są rolety materiałowe wytworzone z nowoczesnych tkaninw różnym stopniu przepuszczających światło. Jest to najczęściej poliester – łatwy do czyszczenia oraz wygodny w utrzymaniu.
Ze względu na funkcje dzielimy rolety na ścienne oraz okienne. Kolejne zróżnicowanie to stopień zaciemnienia. Tutaj wyjątkowo popularnym modelem są rolety dzień noc typu zebra bądź 100% zaciemnienia.
Następna klasyfikacja to rolety standardowe lub na wymiar. Ten drugi typ zaleca się do okien o niekonwencjonalnych rozmiarach, z większą liczbą segmentów lub wieloma ozdobnymi elementami. Jeśli chodzi o design, to wzornictwo rolet jest zgodne z bieżącymi, wnętrzarskimi trendami.

Rolety okienne – czy są drogie?

Z uwagi na fakt, iż rywalizacja na rynku rolet jest ogromna, podobnie jak stale rosnące grono producentów, aktualnie rolety możesz nabyć w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Na co dzień ceny są niewysokie, a do tego dochodzą jeszcze promocje i akcje specjalne, kiedy roletę można kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są niedrogie i praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić.
Bogata kolorystyka, bezinwazyjny montaż i nowoczesne projekty powodują, że taka przesłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Cena w stosunku do długiej żywotności i jakości rolety jest wyjątkowo atrakcyjna, stąd nie brak zwolenników takiego pomysłu na urządzenie wnętrz.