Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Szukasz okiennic wewnętrznych shutters? Sprawdź skyshutters.pl.

Planując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo czasu na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj wybiera się standardowe rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mało rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Shuttersy – nowość w naszym budownictwie

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach ozdobnych poruszają się, wobec tego można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od fantazji domowników. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, jak również PCV. Shuttersy instaluje się przeważnie na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzają się również na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w naszym budownictwie widuje się nadal stosunkowo rzadko, ale większość zapewne widziała je w telewizji lub w kinie, bowiem te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w południowych Stanach USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Ozdobne okiennice shutters pasują do rozmaitych stylów wnętrz

Oprócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale wyglądają, mają one również praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować wykorzystanie promieni słonecznych: latem hamować kumulowanie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można umieścić je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz instaluje się je na zamówienie, co powoduje, że są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, w wyniku czego podnoszą wartość domu. Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez stosowania żyłek, co rodzice małych dzieci czy posiadacze psotnych zwierząt, które zagmatwać wiszące sznurki, uznają zapewne za duży atut.

Dane firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]