Chorujesz na astmę lub alergię? Pomyśl o oczyszczaniu powietrza

Nawet rezydentom małych polskich miejscowości dokucza problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w w kraju nad Wisłą jest jednym z bardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Ciągnący się przez wiele lat brak rozporządzeń dotyczących domowych instalacji grzewczych, jak również grzywien za utylizację w kominkach niebezpiecznych surowców, jak m.in. produkty z gumy czy plastiku, wywołały ogromne zapylenie powietrza. Działa to niekorzystnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można więc zadbać o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Zalety używania urządzeń do oczyszczania powietrza

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie kraje rozwinięte muszą bezwzględnie rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu swoich obywateli. Będzie to z całą pewnością trudny oraz długotrwały proces. Miast jednak czekać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można już teraz samodzielnie zadbać o jego oczyszczenie. Za pomocą pokojowych oczyszczaczy powietrza w kilkadziesiąt minut można całkowicie odfiltrować cząsteczki pyłu zawieszone w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większość bakterii i wirusów, powodujących często wiele chorób. Plusy używania urządzenia do oczyszczania powietrza docenią w szczególności osoby borykające się z astmą bądź uczuleniem, ale i osoby zdrowe ekspresowo odczują pozytywne oddziaływanie czystego powietrza.

Sprzęt do oczyszczania powietrza – które wybrać?

Rezydenci silnie rozwiniętych miejscowości czy też osiedleni w pobliżu autostrad powinni wybrać oczyszczacze, które skutecznie poradzą sobie z dużym zanieczyszczeniem powietrza. Chodzi tutaj zwłaszcza o przefiltrowanie drobinek pyłów zawieszonych, znanych jako PM2.5 i PM10. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też pozbyć się z niego nie tylko zarazków, mikroorganizmów i zalążków grzybów, ale także groźnego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszym lub większym stężeniu. Zamawiając aparat do oczyszczania powietrza, powinno się upewnić się czy ma ono stosowne certyfikaty.