Biokominka przenośny sprawdzi się w domach i hotelach

Gdy nadchodzą jesienne miesiące często marzymy o tym, by ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż żyjąc w mieście jest to niemożliwe, ponieważ w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie pasują biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to doskonałe rozwiązanie dla loftów, eleganckich hoteli czy mieszkań. Nie potrzebują podłączenia do komina, ponieważ spalane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, skutkiem tego ich mycie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co kluczowe, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, ważne tylko, żeby zapewnić mu stosowną cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości CO2. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego gdy skończy się okres zimowy albo jeśli zechcemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu schować do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, szczególnie tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo mocna. Są one także wyjątkowo stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bowiem nie produkuje tak dużej ilości ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego atuty estetyczne sprawiają, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego wystroju mieszkania

Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dopasować do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej stylistyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim designem standardowy kominek. Ci, którzy urządzili mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o owalnym kształcie, które będą wspaniale wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz spore biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są wyposażone w rolki ułatwiające ich przemieszczanie. Autorem designu wielu modeli są słynni i uznani projektanci.